• Štúrov Zvolen

• V okresnej súťaži Štúrov Zvolen získala Simona Funtaľová 2. miesto a Dominik Kotora 3. miesto.

Mladým rétorom srdečne blahoželáme!

• Úžasná správa! Postúpili sme do finále PBL Výzvy: Spoločne meníme svet

• Riešiteľský tím 10 žiakov z 8. A našej školy spolu so svojimi pani učiteľkami Mgr. K. Janoškovou a PhDr. O. Kostovčíkovou sa svojím projektom Každý gram sa ráta prebojovali do finále súťaže a vybojovali si tým účasť na festivale Starmus v Bratislave.

Zadaním tohto ročníka bolo Ako maximalizovať pozitívny alebo minimalizovať negatívny dopad našej školy na naše lokálne životné prostredie.

A ako to vnímajú samotní žiaci?

15. 5. 2024 náš riešiteľský tím „Laboratórne bleutooth myši“ odprezentuje svoj vedecký projekt a jeho umelecké spracovanie vo forme komiksu na námestí v Bratislave. V projekte sme sa zamerali na znižovanie odpadu v školskej jedálni, vytvorili FOODBOX (škatuľu, do ktorej žiaci môžu dávať prídavky z obeda, ktoré si neprosia a niekto iný si ich môže vziať),  ankety týkajúce sa stravovania, diskutovali s vedúcou školskej jedálne, atď.

Spoločne sme sa naučili kriticky myslieť, kooperovať, získavať a spracovávať dáta a hlavne sme sa naučili vážiť si hodnotu jedla.

Držte nám spoločne všetci prsty pri reprezentácii školy na celoslovenskej úrovni!

Váš riešiteľský tím „Laboratórne bleutooth myši“ v zložení:

Dávid Bendžuch

Ela Čejková