• Akčný pondelok - hasiči a kynológovia

• Pondelok 27. jún bol poriadne horúcim dňom. Navštívili nás profesionálni i dobrovoľní hasiči. Ukázali nám vybavenie auta, popísali svoj výstroj. Žiaci si so záujmom skúšali sedenie v aute, obliekali si profesionálne bundy, prilby a ďalšie kusy výstroja. Hasiči predviedli prácu s hadicami a deti si to vyskúšali tiež. Kvapky vody príjemne ochladili všetkých. Hasičov vystriedali policajti kynológovia, ktorí nám ukázali výcvik psov a ukážky zásahov v rôznych situáciách. Pánom hasičom i policajtom ďakujeme za mimoriadnu ochotu a trpezlivosť. Bol to deň plný zážitkov.

• Oznam

• Vedúca školskej jedálne oznamuje, že zajtra teda piatok 24. 6. 2022 obed pre žiakov 2. stupňa nebude.

Zároveň oznamuje, že v posledný deň školského roka teda 30. 6. 2022 sa obed pre žiakov Základnej školy nepodáva.

• Oznam

• Riaditeľstvo školy oznamuje, že zajtra teda štvrtok 23. 6. 2022 obed pre žiakov 2. stupňa nebude.

• Vedúca školskej jedálne žiada rodičov žiakov  ZŠ a MŠ,

ktorí nevyplatili stravu, aby tak urobili čo najskôr.

• Oznam

• Školská jedáleň pri ZŠ s MŠ F. J. Fugu Vinné oznamuje, že z dôvodu chorobnosti v školskej kuchyni

v dňoch 21. 6. a 22. 6. ( utorok, streda ) budú obedy len pre žiakov 1. stupňa.

Pre žiakov 2. stupňa obedy v školskej jedálni nebudú.

Žiaci nech si prinesú suchú stravu.

Predpokladá sa, že od štvrtka 23. 6. bude strava podávaná pre všetkých.

Z tohto dôvodu aj z dôvodu vysokých teplôt do konca školského roka vyučovanie bude

končiť najneskôr o 12 00 hod. ( 5. vyučovacou hodinou ).

Riaditeľstvo školy

• Oznam

• Riaditeľstvo školy oznamuje, že na základe nariadenia RUVZ Michalovce a po dohode so zriaďovatelom ZŠ s MŠ F. J. Fugu Vinné je prevádzka Materskej školy prerušená od 21.6.2022 do 24.6.2022 vrátane, z dôvodu akútneho infekčného ochorenia.

• Botanikiáda 2022

• Petra Kičinková a Sebastián Adamčík  sa po úspešnom absolvovaní školského kola zúčastnili projektu Botanikiáda v botanickej záhrade v Košiciach. Na rôznych stanovištiach riešili úlohy, spoznávali dreviny na novom dendrologickom náučnom chodníku a mali možnosť navštíviť aj výstavu motýľov.

• Medzinárodný deň detí

• Deň detí žiaci druhého stupňa tohto roku oslávili na Morskom oku. Strávili sme príjemný čas na prechádzke okolo Morského oka, navštívili sme informačné centrum Rybárka a spoločnou opekačkou sme sa všetci posilnili.

Žiakov prvého stupňa  čakala plavba na lodi a neskôr aj posilnenie v podobe obľúbených hranolčekov a nanukov.

• Projekt Erasmus Live Healthy, Be Active and Get Motivated

• V dňoch 30.mája až 3.júna 2022 sa riaditeľka školy pani Mgr. Jana Gaňová, koordinátorka projektu pani Mgr. Slávka Pasteľáková a učiteľky PaedDr. Viera Gríbová a PaedDr. Adriana Repelová zúčastnili mobility  na škole Gozo College Rabat Primary – Happy school na stredomorskom ostrove Gozo, Malta. Mobility sa zúčastnili i kolegovia z Grécka, Španielska, Švédska a Talianska.  Učitelia z týchto krajín spolu vytvorili viacero multijazyčných pracovných skupín a participovali na vyučovacích hodinách priamo v škole počas jednotlivých dní. V závere mobility prebehla plodná výmena názorov a skúseností týkajúca sa implementácie nových poznatkov, získaných v projekte, do praxe v konkrétnych školách.

PaedDr. Viera Gríbová

• Virtuálna mobilita – Švédsko

• Projekt „ Live Healthy, Be Active and Get Motivated“ sa pomaly blíži ku koncu. 10. mája 2022 sa žiaci i učitelia našej školy zúčastnili na virtuálnej mobilite, ktorú pre nás zorganizovala Furulundsskolan Furan, Partille, Sweden. Témy mobility boli – Zdravý životný štýl so zreteľom na pobyt vonku a Recyklácia. Žiaci sa na mobilitu tešili, dozvedeli sa opäť niečo nové.

PaedDr. Viera Gríbová

• Oznam - Riaditeľské voľno

• Riaditeľstvo ZŠ s MŠ F. J. Fugu Vinné oznamuje, že z prevádzkových dôvodov bude

dňa 10. júna 2022  Riaditeľské voľno

pre žiakov základnej a materskej  školy.